1960 yılında Erzurum’da doğdu.

1982 yılı haziran ayında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Maltepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Ana Bilim Dalının Yönetim Bilim Dalında Yüksek Lisans Programına katıldı.

1984–1997 yılları arasında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalıştı.

1997 yılında Yeminli Mali Müşavirlik yeterlilik sınavlarını başarıyla tamamlayarak Yeminli Mali Müşavir, 2013 yılında da sınavları vererek Kamu Gözetim Kurumu’ndan Bağımsız Denetçi unvanı ve mührünü aldı.

Halen Yeminli Mali Müşavir olarak aktif çalışmaya devam etmektedir.

Kurucu ortağı ve Genel Müdürü olduğu Yeminli Mali Müşavirlik ve denetim şirketindeki çalışmaları yanında bazı Yeminli Mali Müşavirlik ve bağımsız denetim şirketlerinde ortak olarak meslektaşlarıyla güç birliği yaptı.

Kamu İktisadi Teşekküllerinde, Organize Sanayi Bölgeleri İktisadi İşletmelerinde ve TMSF tarafından yönetimine el konulan firmalarda Yeminli Mali Müşavir ve denetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Muhtelif mesleki dergilerde ve gazetelerde çok sayıda mali ve ekonomi konularında yazıları yayımlandı.

Birlik Vakfı, Meslekte Birlik, ERATÜN, MÜSİAD, ER-VAK, TÜRK KIZILAYI, YEŞİLAY, TADER gibi sivil toplum kuruluşlarında başkan, üye, mütevelli heyet üyesi ve temsilci olarak aktif görev aldı.

Evli, ikisi erkek bir kız olmak üzere üç evladı ve beş torunu bulunuyor

ÜnvanYMM, Sorumlu Denetçi
Mailebubekirtasyurek@aksisdenetim.com